MÜBADİLLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Mübadiller savaşa karşı Samsun Mübadele Derneği tarafından düzenlenen ve geniş katılımla gerçekleşen kahvaltılı buluşmada konuşan Başkan Özoral, “Bizler büyük acılar çekmiş nesillerin torunlarıyız. Savaşa karşıyız, dostluktan yanayız” dedi Samsun Mübadele Derneği tarafından düzenlenen kahvaltılı buluşma çok sayıda dernek üyesini ve davetliyi bir araya getirdi. Enis’in Mutfağı’nda gerçekleştirilen kahvaltıya Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun Huzurevi Yaptırma, Yaşatma ve Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Sündüs Özkaya, eski Aşağıçinik Belediye Başkanı Halil İnci, eski Yeşilkent Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner ile çok sayıda dernek üyesi ve konuk katıldı.

BARIŞ İSTİYORUZ Kahvaltıya katılanlarla yakından ilgilenen Samsun Mübadele Derneği Başkanı Erdoğan Özoral yaptığı konuşmada sağlanan birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, “Bizler yıllar önce büyük acılar yaşayan nesillerin üçüncü, dördüncü nesil kuşaklarıyız, torunlarıyız. Savaşlara, yıkımlara karşı, kardeşlikten ve birlikten yana insanlarız. Hiç bir şey düşmanlıklar üzerine kurulamaz. Buna yürekten inanan insanlarız. Dernek olarak amacımız dünyada, ülkemizde barışa dikkat çekmektir” diye konuştu.

KONGREYE DAVET Samsun’da 5-6 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Kongresi hakkında da bilgi veren Samsun Mübadele Derneği Başkanı Erdoğan Özoral, “Geniş bir katılım beklediğimiz kongremiz renkli etkinliklerle geçecek. AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Said, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal kongremize katılacaklar. Ayrıca onur konuğu olarak Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen de bizlerle birlikte olacak. Sergilerin, konuşmaların yer alacağı kongremizle farklı ve özel bir etkinliğe de imza atmış olacağız” ifadelerini kullandı.